PŘIHLAŠOVACÍ DOKUMENTACE FOR FISHING
Ministerstvo zdravotnictví ČR: Veletrhy běží dál!


Přestože ve středu 16. září oznámilo ministerstvo zdravotnictví zavedení zpřísňujících protiepidemických opatření, veletrhy zůstávají v nastaveném režimu a podzimní veletržní sezóna v Letňanech pokračuje podle plánu. Jak ukázaly již realizované akce AUTOSHOW PRAHA, FOR PETS a FOR DECOR & HOME, na výstavišti PVA EXPO PRAHA se úspěšně podařilo nastavit zdravotně-organizační opatření, která maximálně zajišťují bezpečnost a komfort návštěvníků a vystavovatelů.

Postup zpřísňování opatření v souvislosti s aktuálním vývojem epidemiologické situace v ČR jasně ukazuje, že veletrhy a s nimi související akce nejsou rizikovým místem pro širokou veřejnost a právem tak mohou pokračovat v realizaci plánovaného kalendáře. Ministerstvo zdravotnictví ČR ve středu 16. září uvedlo, že je nutné novými opatřeními snížit sociální kontakt v rizikových provozech, mezi něž zabezpečená výstaviště rozhodně nepatří. Nadále ve stejném režimu proto mohou pokračovat veletrhy, trhy, výstavy a jim podobné akce.

Zároveň není nutné více omezovat počet lidí ve vytčených sektorech. „Nadále platí pravidlo, že prostor, ve kterém se vnitřní hromadné akce konají, musí být rozdělen do organizačně oddělených sektorů, jinak u vnitřních prostor je maximální kapacita sektoru 500 osob. Každý sektor musí mít svůj individuální vstup z venkovních prostor nebo jsou organizátoři povinni vstupy a výstupy ze sektorů časově regulovat tak, aby nedocházelo k nežádoucímu shlukování,“ uvádí ministerstvo.

Přípravy na následující akce podzimu intenzivně běží a již ve dnech 22. až 26. září přivítá letňanské výstaviště návštěvníky nejvýznamnější události sezóny – stavebního veletrhu FOR ARCH. Ten se letos koná v souběhu s veletrhem zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN. Již v prvních říjnových dnech se v Letňanech představí veletrhy FOR GASTRO & HOTEL (1.–3. 10.) a FOR INTERIOR (1.–4. 10.). Stejně jako při předchozích akcích, také během těch následujících budou na výstavišti PVA EXPO PRAHA nastavena speciální pravidla jako stavebně oddělené sektory, povinnost nošení roušek, rozšířené koridory v halách, koordinační tým kontrolorů dodržování nových pravidel, regulace počtu návštěvníků v sektorech v jeden okamžik i dezinfekce prostor.AUTOSHOW úspěšně prověřila připravenost veletrhů v PVA EXPO PRAHA


Největší česká automobilová výstava AUTOSHOW PRAHA byla prvním a také úspěšným bodem veletržní sezóny letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA. Premiérová událost podzimu prověřila nově nastavená organizační a zdravotnická pravidla na výstavišti a ukázala, že je možné zajistit plynulý a bezpečný průběh akcí i s potřebnými opatřeními. Ve dnech 28. až 30. srpna vzbudila AUTOSHOW PRAHA velký zájem veřejnosti a během tří dnů ji navštívily tisíce lidí.

Stavebně oddělené sektory, povinnost roušek, rozšířené koridory v halách, koordinační tým kontrolorů dodržování nových pravidel i redukce počtu návštěvníků v jednotlivých sekcích veletrhu v jeden okamžik – tato i mnoho dalších bezpečnostních opatření proměnily letňanské výstaviště v bezpečnou zónu, a přitom zůstal zachován komfort pro návštěvníky a vystavovatele. Úvodní akce veletržního podzimu v Praze se vydařila na jedničku a ukázala, že si veřejnost může užít oblíbené události bezpečně a přitom pohodlně.

Výstava AUTOSHOW PRAHA přinesla amatérským nadšencům i profesionálům z automobilového odvětví mnoho zajímavostí. Ve spojení s tuningovou výstavou ESCAPE6 PRAGUE CAR FESTIVAL zaměřenou především na upravené a sportovní vozy bylo k vidění mnoho zajímavostí, proběhlo také několik národních premiér významných značek, kdy se na veřejnosti poprvé ukázaly například Mazda MX-30, ŠKODA OCTAVIA COMBI RS iV nebo Ford Explorer PHEV. Konala se i jedna světová premiéra v podobě elektrického vozu značky Kaipan. Nechyběly atraktivní prototypy i bohatý doprovodný program. Celkem se v Letňanech prezentovalo 42 značek.

Veletržní sezóna v PVA EXPO PRAHA pokračuje dál a návštěvníci si mohou vychutnat své oblíbené akce s maximální bezpečností. Již ve dnech 3. až 6. září se koná veletrh FOR PETS, o týden později od 10. do 12. září proběhne FOR DECOR & HOME a v termínu 22. až 26. září se bude konat stavební veletrh FOR ARCH v souběhu s akcí FOR GARDEN. Více o programu najdete na www.pvaexpo.cz.

Více fotografií z AUTOSHOW PRAHA 2020 najdete ve fotogalerii.To tady ještě nebylo! Kulturní léto na výstavišti PVA EXPO PRAHA
Vyhlášení Návštěvnické soutěže


 

Do této soutěže se celkem zapojilo 1 993 návštěvníků veletrhu FOR FISHING 2020. Na soutěžní otázku „Kolik návštěvníků se zapojí do návštěvnické soutěže“ nejpřesněji odpověděl pan Jiří Plíšek. Jeho tip byl 1 994, což bylo o jednoho návštěvníka více, než byla skutečnost. Pan Jiří Plíšek tak vyhrává PŘÍSTŘEŠEK MIVARDI BASE STATION, LEHÁTKO MIVARDI CAMOCODE AIR 8 a KŘESLO MIVARDI CAMOCODE COMBI v hodnotě 14 770 Kč. Ceny do soutěže věnovala společnost TROPIC LIBEREC. Gratulujeme.

 

 FOR FISHING 2020 navštívilo 38 549 návštěvníků


 

Od 20. do 23. února 2020 patřilo letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA již 11. ročníku mezinárodního rybářského veletrhu FOR FISHING. Celé čtyři dny praskaly haly ve švech! Jak zmínil Jakub Vágner při slavnostním zahájení – veletrh FOR FISHING patří mezi evropskou špičku mezi rybářskými veletrhy. To potvrzují i čísla! Na 19 170 m2 se představilo celkem 211 vystavovatelů, a to nejen z České republiky, ale také ze zahraničí. Do Letňan přijelo i 26 vystavovatelů z 11 zemí světa. Za 4 dny navštívilo veletrh 38 549 návštěvníků. Děkujeme všem vystavovatelům, partnerům i návštěvníkům.

 

 Ceny za nejpůsobivější expozice TOP EXPO byly rozdány
Předán výtěžek z charitativní aukce obrazů
Představujeme vítěze ceny Grand Prix veletrhu FOR FISHING
FOR FISHING LIVE
Veletrh FOR FISHING byl zahájen!
Garmin představí zajímavosti ze světa rybářské a námořní elektroniky


Garmin představí zajímavosti ze světa rybářské a námořní elektroniky

Americká značka Garmin je tradičním výrobcem rybářské a námořní elektroniky. Na letošním ročníku veletrhu For Fishing bude k vidění široký sortiment značky Garmin zahrnující širokou škálu sonarů, GPS navigací, čidel a dalších produktů vhodných na vodu a moře. Moderní elektronika pro příznivce rybaření se dávno nezaměřuje jen na rybářské sonary. Mezi zajímavé produkty patří chytré, sportovně všestranné GPS hodinky, námořní audio vybavení značky Fusion, příďové motory Garmin Force nebo například satelitní SOS komunikátory Garmin InReach.

Mezi novými produkty stojí rozhodně za zmínku sonary Panoptix LiveScope s revolučním zobrazením dění pod vodou. O sonarech Panoptix je poprvé možné psát, jako o sonarech s přímým přenosem obrazu z pod vody na displej sonaru. Pohyb návnady, reakce dravce či samotný záběr, vše podobné je pomocí Panoptix sonaru možné sledovat v reálném čase.

Zajímavým produktem jsou satelitní komunikátory InReach, které pomocí satelitní sítě Inmarsat zajistí kontakt s vašimi blízkými a případně přivolají pomoc pomocí SOS tlačítka a napojení na celosvětovou záchrannou službu GEOS. Produkty InReach umožňují nepřetržité sdílení vaší aktuální pozice s předem nadefinovanými kontakty a výrazně přispívají k vyšší bezpečnosti pohybu na vodě.

Novozélandská značka FUSION, která se stala součástí amerického Garminu, nabízí prémiové audio vybavení pro menší i větší lodě. V nabídce najdete vodotěsné reproduktory, jednoduchá rádia se streamováním hudby z chytrého mobilního telefonu nebo výkonné, multimediální systémy s multiroom ozvučením.

Přijďte se podívat na stánek Garmin, kde budou nejen vystavené produkty vhodné k rybaření, ale budete se moci setkat a pobavit s rybáři, kteří mají s používáním Garmin produktů zkušenosti a kteří se s vámi rádi podělí o své zkušenosti.

Více na https://www.garmin.czNávštěvnická soutěž o přístřešek MIVARDI BASE STATION, lehátko MIVARDI CAMOCODE aAIR8 a křeslo MIVARDI CAMOCODE COMBI v hodnotě 14 770 Kč


 

Vážení návštěvníci, jak se již na našem veletrhu FOR FISHING stalo zvykem, tak i letos budete mít možnost, zapojit se do návštěvnické soutěže. Stačí přijít na veletrh, zde vyplnit anketní lístek a vhodit jej do osudí ve Vstupních halách I. a II. na informacích. Soutěž potrvá do neděle 23. 2. 2020 do 14.00.

 

Pravidla soutěže najdete na www.forfishing.cz/soutěže .Zavážacia lodďka Carplounge RT4 Raymarine na stojne BBPOD Mk2
FOR FISHING LIVE: v pátek živě z výstaviště
Poprvé na veletrhu: mobilní výzkumná laboratoř
Jakub Vágner na veletrhu FOR FISHING
Automobily značky Ford na veletrhu FOR FISHING


Ford si vás jako titulární partner společnosti ABF, a.s. dovoluje pozvat na prezentaci vozů v Hale 5. Hlavní hvězdou bude nové SUV – Ford Puma! Přítomní specialisté z Auto Palace Spořilov vám rádi poradí s výběrem vozu a vhodné formy financování nebo pojištění. 

 

Napište si o nabídku na ZDE.Lew's aneb americká legenda přichází


Legenadární americká značka Lew´s poprvé na veletrhu FOR FISHING!

Vznik této značky se datuje k roku 1940, kdy Lew Childre, jinak vášnivý rybář, pociťoval nedostatek jemu vyhovujících rybářských potřeb na tehdejším trhu. Začal s bambusovými pruty, kdy ovšem narážel na nedostatek kvalitního bambusu na americkém trhu. A jelikož se vždy řídil mottem, že rybář si rád připlatí za kvalitní zboží, vydal se zajistit pro své výrobky kvalitní zdroje do Japonska. To se týkalo nejen toho nejkvalitnějšího bambusu, ale také vysoce kvalitních komponentů na pruty. Proto jako první v Americe začal využívat na svých prutech komponenty značky FUJI a díky němu vlastně začala Amerika poznávat tohoto japonského giganta. Jeho vášeň pro využívání nových materiálů a zdokonalování jednotlivých částí prutů bylo příčinou vzniku jeho věhlasného Speed Stick® grafitového prutu a “pistolového” sedla prutu, které pro něj vyrobila firma FUJI. V sedmdesátých letech se tak staly jeho pruty tím, co musel každý vášnivý rybář v USA mít.

 

Jelikož k prutům patří neodmyslitelně samozřejmě naviják, v roce 1973 se vrhl Lew Childre do vývoje a následné výroby jeho prvního baitcastového navijáku Lew’s Speed Spool®. Stejně jako u prutu, tak i s tímto navijákem dosáhl obrovského ohlasu a lidé si začali značku Lew's spojovat s inovacema a kvalitou. Bohužel v roce 1977 Lew zahynul při pilotování svého letadla. Ovšem na směřování a expanzi firmy se i po této tragické události díky vedení manželkou Vivian a syny Craigem a Caseym nic nemění. Firma i nadále přichází s mnoha patentovanými komponenty a vylepšeními, jako například Speed Sticker® worm hooks, sedlem navijáku Fuji FPS, V-shaped casting spool, SIC (silicon carbide) očka, Speed Spin® spinning navijáky a mnohými dalšími.

 

Nyní je tato značka, stejně jako například značka Strike King, vlastněna společností BDT Capital partners, do jejíhož portfolio nyní spadá také společnost Fox International.

 

Proto již na nadcházející výstavě For Fishing v Praze se budete na expozici Fox Rage moci seznámit s produkty této věhlasné americké značky.POZVÁNKA NA FOR FISHING 2020
Výsledky soutěže Chyť výhru jsou tu!


 

Máme tu všemi očekávané výsledky soutěže Chyť výhru, která odstartovala s otevřením předprodeje vstupenek na veletrh FOR FISHING a skončila 30. ledna.

Slavnostní předání všech výher proběhne v sobotu 22. února 2020 od 12.00 hodin v Hale 6 na pódiu. Všichni vylosovaní obdrží e-mail s podrobnými informacemi.

 

Děkujeme partnerům soutěže a všem vylosovaným gratulujeme!

 

Tým veletrhu FOR FISHING

 CHYŤ VÝHRU


 

Čtvrtým a zároveň posledním výhercem echolotu DEEPER FISHFINDER CHIRP + se stal pan Tomáš Kubín ze Skalska.

 

 Gratulujeme

 

 Akademie věd ČR přiveze na veletrh mobilní laboratoř


Novinkou v doprovodném programu veletrhu FOR FISHING je mobilní výzkumná laboratoř, kterou na veletrh přiveze Biologické centrum AV ČR. Návštěvníci tak budou moci nahlédnout pod pokličku výzkumu vodních živočichů a zjistit například, jak poznat z šupiny věk ryby, jak se odborně sleduje pohyb ryb v nádržích nebo jak vypadají vědecké echoloty využívané pro studium vodních ekosystémů.

Program v Mobilní laboratoři Biologického centra AV ČR:

Pohyb ryb v nádržích: ukázka telemetrického zařízení pro sledování ryb a výsledných videí zobrazující pohyb ryb v nádrži

Použití vědeckého sonaru pro studium vodních ekosystémů: ukázka vědeckých echolotů/sonarů a interpretace jejich dat

Jak se loví ryby: ukázka různých síťových odlovných metod

Určování věku ryb: demonstrace, jak se určuje věk ryb z různých struktur

Mikrobiologie sladkých vod: ukázka rozmanitosti bakterioplanktonu

 Zakázkové ruční broušení a gravírování skleněných výrobků
Americká značka outdoorové obuvi Bogs na veletrhu FOR FISHING


​BOGS jsou teplé, voděodolné a pohodlné boty - ideální pro každého rybáře jak k českému rybníku tak k Severnímu moři. Jsou vyrobeny tak, aby odolaly i těm nejtvrdším podmínkám a Vaše nohy zůstaly přesto v suchu a pohodlí.

 

Od roku 2013 je distributorem pro Českou a Slovenskou republiku firma U-shoes s.r.o.

 

Aktuální sortiment najdete zde - Web Bogs Footwear CZ

 CHYŤ VÝHRU


 

Třetím výhercem echolotu DEEPER FISHFINDER CHIRP + se stala paní Monika Moravcová ze Zruče nad Sázavou.

 

 

Gratulujeme

 Předprodej vstupenek zahájen


 

Pro návštěvníky našeho rybářského veletrhu přicházíme již tradičně s možností zakoupení vstupenky ještě před jeho zahájením, a navíc za zvýhodněnou cenu.

 

Pokud využijete tuto naší nabídku, vyhnete se tak postáváním ve frontách, anebo můžete vstupenku věnovat svým blízkým jako dárek.

 

Vstupenky lze koupit na https://vstupenky-pva.cz/for-fishing-2020

 

 

 CHYŤ VÝHRU


 

Druhým výhercem echolotu DEEPER FISHFINDER CHIRP + se stal pan Jaroslav Fůra z Frýdlantu.

 

Gratulujeme

 

 Zavážecí loď Mivardi Carp Scout – LA 10: hlavní výhra v soutěži Chyť výhru


Nová generace zavážecích lodiček Carp Scout představuje absolutní technickou a technologickou špičku na trhu. Nové typy motorů umožňují dosáhnout mnohem vyšší rychlosti plavby. Inovovaný dálkový ovladač využívá zcela nový software (uživatelské menu) včetně jazykových lokalizací (CZ / EN), podrobnější zobrazení výstupu echolotu, stavu baterií a řadu dalších vylepšení. Zcela nový je systém obousměrného přenosu dat neboli samotného řízení lodičky. Nově je využívána frekvence 2.4 GHz, kde odpadá problematika možného rušení. Nový GPS modul je výrazně přesnější při lokalizaci pozice lodičky a společně s novým typem elektronického kompasu zajišťují přesnější plavbu v režimech automatické navigace. Všechny řídící komponenty i dálkový ovladač jsou společné pro celou sérii lodiček Carp Scout.

Klasický model zavážecí lodičky Carp Scout pokračuje v konstrukčně prověřeném řešení tvaru trupu i pohonného systému. Ve dvou nezávislých komorách uveze tato lodička 2 kg návnad a dokáže plout rychlostí 60 m / min. Umožňuje velmi rychlou výměnu baterií díky snadno odnímatelným krytům hlavní komory, které zároveň spolehlivě brání vniknutí vody. Tento model nabízí ideální poměr hmotnosti, přepravní velikosti a výkonu lodičky. Je vybavena olověnými bateriemi  výkonnějšími motory. Lodička dosahuje vyšší rychlosti plavby a cca o 30% delší výdrže na baterie než přechozí verze.

 

Hlavní funkce lodičky:

 • Plně digitální obousměrné dvoucestné dálkové ovládání s funkcí WIFI, pracující na frekvenci 2,4 GHz
 • Dálkové ovládání s LCD displejem zobrazujícím stav lodičky a jejich funkcí  
 • Automatické řízení lodičky využívající digitální kompas integrovaný v lodičce a dálkovém ovládání  
 • GPS systém umožňující uložení až 9 různých GPS pozic, k nimž lodička za pomoci tohoto integrovaného GPS systému může být navigována  
 • Zabudovaný echolot, zobrazující informace o reliéfu dna, teplotě vody a výskytu ryb na displeji ovladače
 • Barometr monitorující v reálném čase získaný barometrický tlak
 • Automatický návrat lodičky do výchozího bodu v případě výpadku fungování dálkového ovládání, nebo ztráty spojení mezi lodičkou a ovládáním  
 • Auto-kontrola klíčových funkcí. Lodička provádí samokontrolu a v případě zjištění problému je na displeji ovládání zobrazena ikona s upřesněním problému (kompas lodičky a dálkového ovládání, GPS, echolot). Ikona zmizí, pokud problém je odstraněn

 

GPS funkce:  

 • Můžete nastavit a uložit 9 různých GPS bodů (1 výchozí and 8 cílových bodů)        
 • Lodička dokáže automaticky plout k přednastaveným bodům s využitím GPS navigace  
 • Lodička se automaticky vrátí do výchozího bodu v případě ztráty spojení s dálkovým ovládáním nebo jeho nefunkčnosti  
 • Výpočet vzdálenosti mezi výchozím bodem a aktuální pozicí lodičky. Aktuální vzdálenost je zobrazována na displeji
 • Přední a zadní světla lodičky se rozblikají a dálkové ovládání začne vydávat zvukový signál v okamžiku, kdy lodička dosáhne cílového bodu

 

Echolot - hlavní funkce:

 • Měření teploty vody  
 • Měření aktuální hloubky vody (maximálně do 30 m)  
 • Automatické přepínání 4 hloubkových rozsahů: 2-5 m, 5-15 m, 15-20 m, and 20-30 m
 • Ikony zobrazující ryby ve třech velkostech: velké, střední a malé
 • Citlivost zjišťování ryb ve třech úrovních: C1 / C2 / C3 (od nejnižší k nejvyšší citlivosti)  
 • Zobrazení aktuálního profilu a orientační tvrdosti dna  

 

Barometr - hlavní funkce:

 • Zjištění aktuálního barometrického tlaku  
 • Zjištění tendence barometrického tlaku  
 • Ikona zobrazuje rozsah barometrického tlaku v předchozích a následujících 6 hodinách
 • Ikona zobrazující barometrický tlak vhodný pro ryby

 

Dosah zavážecí lodičky Carp Scout:

Dosah lodičky je v závislosti na aktuálních podmínkách více než 500m. Reálný dosah, kdy je možno směr jízdy a otáčení lodičky zrakem rozpoznat je cca 350m. Při jízdě na větší vzdálenosti důrazně doporučujeme mít uložený v paměti GPS výchozí bod (u břehu) pro případný návrat lodičky v režimu automatické plavby GPS. Při jízdě na dlouhou vzdálenost vždy pozorně sledujte informace o stavu baterií a při signalizaci nízkého napětí se včas vraťte zpět.

 

Údaje zobraující se na centrálním LCD displeji nového unikátního ovladače:

Zobrazení GPS souřadnic, zobrazení počtu satelitů, automatické přepínání rozsahu hloubky,  výstup echolotu, aktuální teplota vody, hloubka, reliéf dna, nalezené ryby, stav každé komory na návnady i držáků vyvážených udic, vzdálenost lodi od břehu, stav baterií lodi i baterie vysílače, aktuální síla signálu, směrová orientace lodi a směr jízdy vůči rybáři.

 

Funkce ovladače:

Možnost nastavení až osmi cílových bodů pomocí GPS a automatické řízení lodě mezi těmito body. Dosažení cílového bodu je signalizováno na ovladači a loď se přepne do režimu manuálního řízení. Vlastní řízení lodi se provádí joystickem a umožňuje plynulou regulaci rychlosti a velmi přesné manévrování včetně zpětného chodu. Obrazovka vysílače má vypínatelné podsvícení pro snadné ovládání v noci.

 

Napájení ovladače:

Pomocí speciální lithiové baterie, která se dobíjí pomocí síťového adaptéru nebo připojením k USB portu notebooku. Baterie vydrží nabitá několik dní i při intenzivním používání. 

 

Napájení lodě:

Dvě olověné baterie (2 x 5Ah). Tyto baterie lze dobíjet bez vyjmutí pomocí dodávaného adaptéru nebo vyjmuté pomocí redukce. Při plném vytížení v nejnepříznivějších podmínkách vydrží baterie déle jak 150 min. V běžných podmínkách v závislosti na zátěži pak mnohem déle.CHYŤ VÝHRU


 

Prvním výhercem echolotu DEEPER FISHFINDER CHIRP + se stal pan Pavel Bláha z Uherského Hradiště.

 

Gratulujeme